completion!
Images will follow
Gas counterbalance
TFG S50s
- 3,300 mm
- 5,000 kg
| 3 months warranty with the limit 1200 operating hours |
PLN 183,637
>
Delivery time: 2
weeks
Adding a product to your cart and completing the process means that this truck has been reserved for you for 48 hours. Its purchase will only be possible after the reservation is confirmed by our employee.
Product information
The following section provides a comprehensive summary of the vehicle’s technical specifications and equipment.
Technical data
| Year | 2018 |
| Lift height | 3300 mm |
| Capacity | 5000 kg |
| Operating hours | 2862 h |
| Height | 2425 mm |
| Fork length | 1200 mm |
| Mast type | Duplex telescope |
| Drive type | Gas |
| Serial number | FN589044 |
Extras
-
load guard -
sideshifter integrated -
extra hydraulics 1 function -
operation hour meter -
double gas bottle mounting -
solo pilot -
2 working spotlights at rear -
2 working spotlights at front -
flash light -
LED work lights -
Floorspot -
tyres standard -
heater -
weatherproof cabin comfort 3 (windscreen+roof window+rear window; 2 steel doors -
leather seat -
rear view mirror
